jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Rozwiązanie multisplit, czyli optymalny klimat w całym domu


Rozwiązanie multisplit, czyli optymalny klimat w całym domu

26 września 2014

 

Marzysz o chłodnym, oczyszczonym z kurzu i bakterii powietrzu w całym domu, ale nie chcesz, by ściany elewacji poprzecinane były wzdłuż i wszerz jednostkami zewnętrznymi, które niekoniecznie ładnie wyglądają? Albo po prostu na ścianie zewnętrznej budynku nie masz wystarczająco dużo miejsca? Wybierając rozwiązanie multisplit, stworzysz optymalny klimat w całym domu. I wystarczy Ci do tego tylko jeden agregat.

Multisplit – ogrom możliwości

 

Systemy typu multisplit stanowią rozbudowaną wersję urządzeń split, składających się z jednej jednostki zewnętrznej ze sprężarką i skraplaczem oraz jednej jednostki wewnętrznej z parownikiem i przeznaczonych dla jednopomieszczeniowych obiektów, takich jak biuro czy sklep.

 

Rozwiązanie multisplit daje o wiele większe możliwości. Pozwala na to, by do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć nawet 8 urządzeń:

- dowolnego typu (klimatyzator naścienny, sufitowy, przypodłogowy),

- o dowolnej mocy w zależności od wydajności jednostki zewnętrznej.

 

Dzięki temu w każdym podpiętym pod system pomieszczeniu powietrze można schłodzić, ogrzać (w przypadku systemu multispit z pompą ciepła) lub osuszyć oraz oczyścić z bakterii, wirusów, pleśni czy kurzu w zależności od indywidualnych preferencji przebywających w nim osób.

 

Tego typu rozwiązanie sprawdzi się zarówno w dużych domach jak również w niewielkich obiektach handlowych, biurowych czy pensjonatach.

 

Jakie korzyści daje rozwiązanie multisplit?

 

Przede wszystkim, pozwala na stworzenie optymalnego klimatu w całym budynku, a nie tylko w jednym pomieszczeniu. Każda z jednostek wewnętrznych działa niezależnie i może mieć zadane całkowicie odmienne parametry. Dzięki temu temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach możemy dostosować do indywidualnych upodobań przebywających w nich osób.

Po drugie, daje duże możliwości aranżacyjne. Nie do każdego pomieszczenia pasują klimatyzatory naścienne. Nie w każdym pomieszczeniu można zamontować klimatyzatory kasetonowe. Nie każdemu podobają się klimatyzatory stojące. Na szczęście, dzięki rozwiązaniu multisplit w każdym pokoju możemy zainstalować urządzenie innego typu. Pozwala to dostosować rodzaj klimatyzatora do możliwości lokalowych i, co nie mniej istotne, estetycznych upodobań poszczególnych domowników.

Po trzecie, jednostki wewnętrzne są dostępne w trzech różnych systemach, tzn. można je wykorzystać nie tylko do chłodzenia pomieszczenia, ale też do jego ogrzania (dzięki zastosowaniu pompy ciepła) lub odzysku ciepła (dzięki zastosowaniu rekuperatora).
Rozwiązanie multisplit pozwala utrzymać komfort w całym domu lub kilku pomieszczeniach biurowych. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji jednostek wewnętrznych nie tylko otrzymamy parametry powietrza dostosowane do potrzeb każdego z mieszkańców, ale też będziemy mogli uzyskać oryginalny efekt estetyczny.

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom