jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Ogrzewanie klimatyzacją w bloku


Ogrzewanie klimatyzacją w bloku

27 lutego 2015

Klimatyzacja w bloku sprawdza się idealnie, zarówno jeśli chodzi o chłodzenie jak i ogrzewanie. Dzięki niej w prosty sposób można zapewnić sobie optymalny klimat w mieszkaniu, bez względu na warunki panujące za oknem.

Dlaczego warto postawić na klimatyzację?

Klimatyzatory to urządzenia, które przydają się przez cały rok. W lecie w niewielkich, szczególnie w dobrze nasłonecznionych mieszkaniach upał może być nie do zniesienia. I żadne „robienie przeciągów”, otwieranie drzwi na korytarz nie zapewni nam przyjemnego chłodu podczas popołudniowego wypoczynku czy w czasie snu. Dzięki nowoczesnym klimatyzatorom, których pracę można odpowiednio zaprogramować, po przyjściu z pracy w mieszkaniu zawsze powita nas przyjemny chłód.

Klimatyzacja okazuje się również doskonałym rozwiązaniem w okresie zimy. Mieszkania w bloku są niewielkie, a zatem ich ogrzanie nie nastręcza większych problemów. Sprawę dodatkowo ułatwia fakt, że klatka schodowa stanowi skuteczną blokadę dla wiatru i mrozu. Jeśli zatem posiadamy kawalerkę z powodzeniem wystarczy zamontować jedną jednostkę wewnętrzną.

Klimatyzacja to urządzenie wielofunkcyjne. Nie tylko chłodzi czy ogrzewa powietrze, ale również je oczyszcza (z kurzu, bakterii, roztoczy), co okazuje się bardzo przydatne w przypadku alergików. Co więcej, bloki najczęściej położone są w centrach miast, a to wiąże się ze sporą ilością spalin i innego rodzaju zanieczyszczeń. Ogrzewanie pełniące równocześnie funkcję sprawnego systemu filtrującego będzie niewątpliwą zaletą.

Efektem ogrzewanie tradycyjnymi metodami jest suche powietrze. To zaś z kolei może powodować bóle głowy, rozdrażnienie, problemy z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi, suchość spojówek. Decydując się na nowoczesny klimatyzator, możemy być pewni, że powietrze będzie nie tylko ogrzane, ale również odpowiednio nawilżone.

Wybór klimatyzacji do ogrzewania mieszkania ma jeszcze inne zalety. Po pierwsze, to rozwiązanie o wysokim stopniu estetyki. Po drugie, opcja ta jest przyjazna dla środowiska przyrodniczego. Po trzecie wreszcie, cechuje się wysokim stopniem efektywności, a zatem w mieszkaniu robi się ciepło już w chwilę po uruchomieniu klimatyzatora.

 

O czym pamiętać, decydując się na klimatyzację w bloku?

Po pierwsze, o tym gdzie zamontować jednostkę zewnętrzną. Elewacja nie zawsze stwarza możliwość instalacji tego typu urządzeń. A każda ingerencja w estetykę budynku, wymaga każdorazowej zgody odpowiedniej jednostki zarządzającej.

Po drugie, o hałasie. Praca klimatyzatora wiąże się z większym lub mniejszym zakłócaniem ciszy. Wybierając model, należy zatem zwrócić uwagę na to, czy odpowiednio cicho pracuje.

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom