jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Liderzy branży klimatyzacyjnej


Liderzy branży klimatyzacyjnej

14 czerwca 2014

Marka. Podczas zakupu urządzeń takich jak telewizor, pralka czy komputer odgrywa ona niebagatelne znaczenie. Za daną marką stoi bowiem wiele: opinie klientów i ich doświadczenia, typ produktu w jakim się specjalizuje, wartości, do jakich przykłada największą wagę, relacja ceny do jakości. Nic więc dziwnego, że ma ona wpływ na to, jaką ostatecznie podejmiemy decyzję. Podobnie jest w świecie klimatyzatorów. I właśnie dlatego warto znać liderów rynku oraz ich ofertę. Przygotowaliśmy krótki przegląd czołowych marek klimatyzacyjnych.

Najwięcej sprzedanych urządzeń

 

LG to firma o wieloletniej tradycji. Na rynek weszła w 1958 roku, początkowo pod nazwą Gold Star. Marka znana jest przede wszystkim z wysoce wyspecjalizowanych i rozbudowanych Ośrodków Badań i Rozwoju, dzięki którym może się pochwalić innowacyjnymi urządzeniami. Jej renomę budują nowoczesne laboratoria, system kontroli jakości, liczne nagrody i wciąż poszerzana oferta. To właśnie LG wprowadziło na rynek pierwszy klimatyzator z możliwością wymiany zdjęcia na obudowie, i to ono w 2010 roku osiągnęło najwyższą na świecie roczną sprzedaż urządzeń klimatyzacyjnych – w liczbie 10 mln jednostek. Najważniejszym obszarem działania marki są kompleksowe rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, zarówno do budynków mieszkalnych jak również wielkopowierzchniowych. Od niedawna LG oferuje również agregaty wody lodowej, rozwiązania energetyczne, systemy zarządzania budynkiem i produkty oświetleniowe.

 

Zobacz katalog

 

W zgodzie z naturą

 

Samsung to marka, która dużą rolę przywiązuje do rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Wykorzystuje czynnik chłodniczy chroniący warstwę ozonową Ziemi, a większość jej produktów może się pochwalić klasą energetyczną A, co pozwala obniżyć wydatki na energię i chronić przyrodę. Miesięcznik Fortune umieścił markę na liście 10 najlepszych firm branży technologicznej 2012 roku. Będące częścią Grupy Samsung, Samsung Electronics powstało w 1969, a klimatyzatory produkuje od lat 80-tych. Najnowsze modele marki coraz większą wagę przywiązują nie tylko do efektywności, komfortu, praktycznych rozwiązań i ekologii, ale również do estetyki. Przykładem  modele z serii RAC o wyjątkowej, inspirowanej naturą trójkątnej formie.

 

Zobacz katalog

 

 

Japońska precyzja

 

Mitsubishi Electric to marka, która łączy japońską dokładność i innowacyjność z ekologiczną odpowiedzialnością. Doświadczenie w produkcji klimatyzatorów posiada niemal stuletnie. Tworząc urządzenia do chłodzenia i oczyszczania powietrza myśli zarówno o ich wydajności i technologicznym zaawansowaniu, jak również estetyce i wpływie na naturalne środowisko. Produkty Mitsubishi mają przede wszystkim zapewniać komfort i optymalne warunki do pracy i wypoczynku na co dzień. Projektanci dbają zatem o to, by można je było montować nawet na najmniejszej przestrzeni.

 

Zobacz katalog

 

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom