jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Klimatyzacja – o czym pomyśleć przed kupnem?


Klimatyzacja – o czym pomyśleć przed kupnem?

19 grudnia 2013

Zakup klimatyzatora powinien być dokładnie przemyślany. Co wziąć pod uwagę zanim wybierzemy się do sklepu? Na co zwracać uwagę, by później nie żałować?

Oczekiwania

Po pierwsze, zastanów się, do jakich celów ma służyć urządzenie. Jeśli zależy Ci wyłącznie na schładzaniu powietrza, możesz wybrać klimatyzator mobilny albo stacjonarny, kompaktowy albo typu split. Jeśli jednak od klimatyzacji oczekujesz czegoś więcej, a zatem także ogrzewania, filtrowania, regulacji wilgotności, dokładnie sprawdzaj, czy model, który Cię interesuje, oferuje dane funkcje. Zastanów się również, czy Twoje urządzenie ma obsługiwać jedno pomieszczenie czy też więcej. W drugim przypadku wybierz opcję multisplit.

Możliwości lokalowe

Oczekiwania to jedno, a możliwości to drugie. Nie w każdym pomieszczeniu jest wystarczająco dużo miejsca na to, by zamontować skrzynkę wentylacyjną. Nie każde też ma możliwość montażu jednostki zewnętrznej. Dbaj więc o to, by rodzaj urządzenia dopasować do możliwości i ograniczeń danego lokalu.

Podłoga czy sufit

Typ montażu to kolejna sprawa. Nie każdemu musi się podobać skrzynka wisząca na ścianie, nawet jeśli prezentuje się naprawdę efektownie. Jaka jest alternatywa? Urządzenia kompaktowe montowane w podwieszonym suficie.

Potrzebna moc

Klimatyzator to nie telewizor. Wybieranie urządzenia po funkcjach i wyglądzie w tym wypadku całkowicie odpada. Zanim powiesz magiczne „kupuję”, dowiedz się zatem, jaka moc urządzenia będzie Ci potrzebna. Nie wiesz, jak to zrobić? Firmy sprzedające klimatyzatory posiadają specjalne programy komputerowe, które obliczają moc chłodniczą.

Budżet

Dobre klimatyzatory nie należą do tanich urządzeń. Ale jeśli chcesz korzystać ze wszystkich możliwości, jakie oferują, nie warto na nich oszczędzać. Koszty nieodłącznie związane są z tym, czego oczekujesz od produktu. Jeśli tylko chłodzenia, wybierz tani model kompaktowy. Jeśli jednak chcesz poprawić mikroklimat w swoim domu i uczynić go bardziej przyjaznym dla pracy i wypoczynku, klimatyzator z jedną jednostką nie spełni tego zadania. Oczywiście, na cenę klimatyzatora składa się wiele elementów. Czego nie potrzebujesz? Dodatkowych gadżetów, typu załączanie i ustawianie klimatyzatora za pomocą smartfona. Efektów wizualnych, takich jak ramki na zdjęcia w obudowie czy obudowa z hartowanego szkła.

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom