jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Klimatyzacja może być estetyczna


Klimatyzacja może być estetyczna

26 maja 2014

Są przedmioty stworzone po to, by zachwycać. Są i takie, które mają być przede wszystkim funkcjonalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by bogactwo funkcji oprawić w elegancką formę. I w tym właśnie kierunku coraz częściej zmierzają producenci klimatyzatorów.

W stronę estetyki

Zadanie urządzeń do klimatyzacji jest proste: mają tworzyć komfortowe warunki dla pracy i wypoczynku, a zatem schładzać lub ocieplać powietrze i je oczyszczać. Przez lata marki skupiały się przede wszystkim na doskonaleniu tych funkcji i prześcigały się w wymyślaniu kolejnych technologii. Aspekt wizualny zdawał się mieć znaczenie drugorzędne. W efekcie w domach montowaliśmy toporne, prostokątne skrzynki, zastanawiając się równocześnie, jak sprytnie je ukryć.

W ostatnich latach część firm postanowiła to zmienić. Dzięki połączeniu szlachetnych materiałów i nowoczesnych form pojawiły się modele, które nie tylko tworzą optymalny klimat w pomieszczeniu, ale równocześnie są jego ozdobą. Przykładem najnowsze propozycje od Samsunga i LG.

Trójkątna forma inspirowana naturą

Klimatyzatory marki Samsung z kolekcji RAG łączą efektywne chłodzenie i oczyszczanie powietrza z unikalnym wzornictwem. Uwagę zwraca przede wszystkim ich kształt – trójkątna, lekko zaokrąglona, inspirowana naturą forma. Nadzwyczaj efektownie prezentuje się również górna powierzchnia zasysająca powietrze. Wysokiej klasy filtr został osłonięty panelem z wzorem przypominającym plaster miodu. Całości dopełnia szlachetny materiał, zapewniający trwałość i wysoki połysk. Obudowa wentylatora została wykończona w technologii Crystal Gloss: podwójną warstwą transparentnego materiału. Dzięki temu urządzenie wygląda elegancko i idealnie wkomponowuje się w nowoczesną przestrzeń.

Nowoczesne dzieło sztuki

Miłośników minimalizmu i nowoczesnych form z pewnością zachwycą klimatyzatory z kolekcji Artcool Stylist. Nowe propozycje marki LG pod względem wizualnym pozostawiają w tyle wszystkie inne urządzenia chłodzące dostępne na rynku. Patrząc na nie, można się zastanawiać czy to jeszcze przedmiot użytkowy, czy już raczej dzieło sztuki.

Modele Artcool Stylist zdają się wyznaczać zupełnie nowe tory dla estetyki klimatyzatorów, które przez lata systematycznie się zmniejszały, ale w swej zasadniczej formie zmieniły się stosunkowo niewiele. LG postawił na dwa najważniejsze kształty: w kwadracie zamknął koło. Do tego dodał subtelną srebrzystą obudowę i LED’owe podświetlenie, którego kolor można dostosowywać do wyglądu wnętrza. W ten sposób powstał oryginalny panel, który na ścianie prezentuje się niczym nowoczesne dzieło sztuki.

Magia hartowanego szkła

Efektowną stylistyką wyróżnia się również Artcool Slim Inverter V. Zaawansowane technologicznie rozwiązania zostały tutaj zamknięte w nowoczesnej formie. Smukła obudowa, ruchomy panel, przypominający swym kształtem przepołowiony walec, subtelny wyświetlacz i elegancka czerń dają całość, która w niczym nie przypomina klasycznych, nijakich skrzynek. To jednak nie wszystko. Przód klimatyzatora został bowiem wykonany z hartowanego szkła, które przyciąga wzrok gładką, błyszczącą powierzchnią.

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom