jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Klimatyzacja jako ogrzewanie


Klimatyzacja jako ogrzewanie

6 marca 2015

Klimatyzację jako metodę ogrzewania można zastosować w większych i mniejszych budynkach: domach, mieszkaniach, sklepach czy biurach. I to nie tylko w okresach przejściowych, czyli wiosną i jesienią. Nowoczesne modele pozwalają na efektowne i niedrogie ogrzewanie w temperaturach przekraczających nawet -15 stopni.

Więcej niż chłodzenie

Klimatyzatory w domach i biurach pojawiają się coraz częściej, bo choć lato w Polsce nie jest długie, potrafi mocno dać się we znaki. A gdy żar leje się z nieba, trudniej się pracuje, gorzej się śpi i mniej efektywnie wypoczywa. W większości przypadków klimatyzator wykorzystywany jest jednak przez dwa, trzy miesiące w roku, a przez pozostały czas może pełnić co najwyżej funkcję ozdoby na ścianie (oczywiście pod warunkiem, że wybraliśmy nie tylko model funkcjonalny, ale też elegancki). Wcale tak być nie musi, bo nowoczesne klimatyzatory to urządzenia wielofunkcyjne, które nie tylko chłodzą powietrze, ale też je ogrzewają.

 

Zalety ogrzewania klimatyzacją

 

 

4 pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed kupnem klimatyzatora

 

1. Czy istnieje możliwość instalacji klimatyzatora?

Nie wszystkie budynki dają możliwość instalacji jednostki zewnętrznej. Zanim zatem podejmiemy decyzję co do zakupu klimatyzatora, skonsultujmy się ze specjalistą, który sprawdzi, czy i w jaki sposób możemy zamontować urządzenie.

 

2. Jakiej mocy potrzebuję?

Nie każdy klimatyzator nada się do ogrzewania każdego budynku. Może się okazać, że model, który kupiliśmy, nie spełnia swojej roli, a w domu czy mieszkaniu jest po prostu zimno, choć grzejemy pełną mocą. Kupując urządzenie, dokładnie wyliczmy, jaka moc jest nam potrzebna.

 

3. Ile jednostek wewnętrznych potrzebuję?

Jeśli chcemy, by w każdym pomieszczeniu w budynku było ciepło, musimy uwzględnić odpowiednią ilość jednostek wewnętrznych. W tym wypadku konieczny jest zakup urządzenia typu multi split. Trzeba tylko pamiętać, że suma mocy jednostek wewnętrznych powinna odpowiadać mocy jednostki zewnętrznej.

 

4. Co zrobić, by zmniejszyć rachunki za prąd?

Kiedy ogrzewamy za pomocą klimatyzatora, paliwem, które stosujemy, odpowiednikiem dla węgla, drewna czy gazu, staje się energia elektryczna. Podczas zakupu urządzenia warto zatem zwrócić uwagę na jego klasę grzewczą. Im jest ona wyższa, tym niższe będą nasze rachunki za prąd. Jeśli mieszkanie planujemy ogrzewać klimatyzatorem, powinniśmy się zdecydować na klasę A.

 

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom