jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Klimatyzacja dla alergików


Klimatyzacja dla alergików

10 kwietnia 2015

Życie alergika nie jest łatwe. Kurz, roztocza, pyłki to alergeny, z którymi styka się na co dzień i które potrafią uprzykrzyć mu życie. Z pomocą może przyjść klimatyzacja, która nie tylko chłodzi czy nawilża powietrze, ale też skutecznie je oczyszcza.

Klimatyzatory postrzegane są zazwyczaj jako urządzenia, które chłodzą i nawilżają powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. W efekcie najczęściej montuje się je w biurach, dla zapewniania pracownikom optymalnych warunków do działania, oraz w nasłonecznionych mieszkaniach, w których temperatura w upalne dni potrafi mocno dać się we znaki.

Okazuje się jednak, że klimatyzator może być również przydatnym narzędziem w walcem z substancjami uczulającymi, takimi jak sierść psa i kota czy kurz.

 

Skuteczna sterylizacja

Nowoczesne klimatyzatory ścienne wyposażone są w specjalne filtry. Pozwalają one usunąć z powietrza takie czynniki drażniące jak kurz, bakterie i grzyby, sierść zwierząt.

W jaki sposób? Przechwytują je i dezaktywują, m.in. za pomocą ładunków elektrostatycznych. Systemy w nowoczesnych modelach wykazują niemal 100% skuteczność w oczyszczaniu powietrza z alergenów. Eliminują one nie tylko wszelkie szkodliwe czynniki, ale również nieprzyjemne zapachy, np. dymu tytoniowego.

Na jakość powietrza oprócz samych filtrów wpływają również jonizatory oraz system automatycznego oczyszczania, który zapobiega gromadzeniu się bakterii i grzybów w wymienniku ciepła.

 

Klimatyzacyjny mit

W powszechnej opinii wciąż niekiedy pokutuje błędne przekonanie, że klimatyzacja może powodować infekcje, bóle głowy, kaszel, katar. To jednak nieprawda. Do takiej sytuacji może dojść tylko wówczas, gdy z klimatyzacji nieumiejętnie korzystamy.

Wilgotne wnętrze klimatyzatora sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów i jeśli nie będziemy go regularnie czyścić oraz wymieniać w nim filtrów, faktycznie może stać się siedliskiem drobnoustrojów. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia konserwacja urządzenia.

 

Jak często czyścić urządzenia klimatyzacyjne?

Konserwacja klimatyzacji powinna być wykonywana regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia.

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom