jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Klimatyzacja a zdrowie


Klimatyzacja a zdrowie

16 października 2014

Klimatyzowanie pomieszczeń obecnie towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Możliwość regulacji temperatury wnętrz wykorzystywana jest od hal produkcyjnych po prywatne apartamenty.  Ale klimatyzatory to nie tylko chłodzenie, to również pozytywny wpływ na zdrowie korzystających z nich osób.

Klimatyzacja a zdrowotne mity

Można spotkać się z opinią, że osoby korzystające z klimatyzacji  częściej niż inne skarżą się na infekcje górnych dróg oddechowych. Problem tkwi jednak nie w samym urządzeniu, a w jego użytkowaniu. Kto z nas nie czuje ulgi wsiadając w upalny dzień do schłodzonego samochodu? Szukając ukojenia bez namysłu nastawiamy klimatyzację na najniższą z możliwych, podczas gdy na zewnątrz żar leje się z nieba. To właśnie nagłe wychłodzenie organizmu doprowadza do częstych przeziębień. Co ciekawe,  podobne efekty powoduje nieumiejętne korzystanie ze zwykłych wentylatorów. Aby tego uniknąć temperatura w klimatyzowanym pomieszczeniu powinna być tylko o kilka stopni niższa od tej panującej na zewnątrz.
Kolejnym częstym błędem jest zbyt rzadkie odgrzybianie i czyszczenie urządzeń. Jeśli zanieczyszczenia powietrza pozostają na filtrach zbyt długo, z powrotem trafiają one do przetwarzanego powietrza.

Pozytywny wpływ klimatyzacji na zdrowie

Odpowiednio użytkowana klimatyzacja nie tylko daje wytchnienie u upalne dni, ale też ma pozytywny wpływ na zdrowie.

 

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom