jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Jaki klimatyzator można zamontować w domu? (kasetonowe, kanałowe, podstropowe, ścienne, przypodłogowe)


Jaki klimatyzator można zamontować w domu? (kasetonowe, kanałowe, podstropowe, ścienne, przypodłogowe)

7 stycznia 2015

Wybór klimatyzatora do domu czy mieszkania najczęściej podyktowany jest kilkoma czynnikami: naszymi oczekiwaniami w stosunku do mocy i funkcjonalności urządzenia, możliwościami lokalowymi i upodobaniami estetycznymi. Na szczęście wybór klimatyzatorów na rynku jest ogromny i każdy bez problemu może znaleźć coś dla siebie.

 Klimatyzatory ścienne

To najpopularniejszy i najczęściej wybierany rodzaj klimatyzacji. Klimatyzator ścienny bez problemu można wkomponować w nowocześnie lub tradycyjnie urządzone wnętrza. Jeśli nie chcemy, by zaburzał kompozycję ściany, wystarczy umieścić go nad drzwiami. Efektowny design urządzeń sprawia jednak, że coraz częściej są one wykorzystywane jako element ozdobny. Klimatyzatory ścienne mają niewielkie, oryginalne kształty, są wydajne i pracują bardzo cicho. Można je wykorzystać do chłodzenia, ogrzewania, nawilżania czy oczyszczania powietrza. Dostępne są najczęściej w kolorach białym, czarnym i srebrnym.

 

Klimatyzatory przypodłogowe

To najlepsze rozwiązanie w sytuacji gdy na ścianie mamy stosunkowo niewiele miejsca lub też dojdziemy do wniosku, że nawet najelegantsze urządzenie nie będzie wyglądało najlepiej w połączeniu z malarstwem klasycznym. Klimatyzator przypodłogowy wygląda jak niewielki, elegancki grzejnik. Możemy go zamontować pod oknem, pod lustrem, we wnękach czy w rogu. Odpowiednie ułożenie lamel, przez które wydostaje się powietrze, sprawia, że nadmuch można skierować nie tylko poziomo, ale również pionowo.

 

Klimatyzatory kasetonowe

Model ten najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach z podwieszanym sufitem, takich jak sale konferencyjne, biura, restauracje. Nie oznacza to jednak, że nie można ich zamontować w nowoczesnych, otwartych wnętrzach, np. w loftach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że równomiernie rozprowadzają powietrze i nie zajmują powierzchni ścian, a co za tym idzie, nie zaburzają ich aranżacji.

 

Klimatyzatory kanałowe

To idealne rozwiązanie dla biur i dużych domów. Montaż klimatyzacji tego rodzaju jest pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym. Klimatyzatory mają wtedy połączenie z jedną jednostką zewnętrzną. Powietrze rozprowadzane jest za pomocą systemu wentylacyjnego budynku. Największą zaletą klimatyzatorów kanałowych jest to, że pozwalają na równoczesne chłodzenie (lub ogrzewanie – w przypadku urządzeń z pompą ciepła) kilku pomieszczeń. Powietrze rozprowadzane jest równomiernie a urządzenia pracują cicho i są instalowane w taki sposób, że praktycznie nie widać ich w pomieszczeniu.

 

Klimatyzatory podstropowe

Klimatyzator przysufitowy (podstropowy) to płaskie, montowane do stropu urządzenie. Przeznaczony jest do pomieszczeń bez sufitów podwieszanych i stanowi idealne rozwiązanie zarówno do mieszkań i domów, jak również sklepików czy biur. Odpowiednie ułożenie lamel sprawia, że w zależności od potrzeb powietrze może być nadmuchiwane w kierunku pionowym lub poziomym. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest również to, że nie zajmuje przestrzeni na ścianach.

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom