jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Gdzie najlepiej zamontować klimatyzator?


Gdzie najlepiej zamontować klimatyzator?

24 kwietnia 2015

Jednostkę wewnętrzną klimatyzatora teoretycznie można umieścić wszędzie: przy podłodze, pod sufitem czy też, w przypadku klimatyzatora kasetonowego i kanałowego, nad sufitem podwieszanym. Jest jednak kilka zasad, którymi przy montażu warto się kierować, by przyjemność przebywania w chłodnych pomieszczeniach była jeszcze większa.

Pod czy nad sufitem – gdzie zamontować klimatyzator?

Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne pozwalają nam na zamontowanie jednostki wewnętrznej praktycznie wszędzie. Jeśli pod oknem nie mamy grzejnika, możemy w jego miejsce zamontować klimatyzator przypodłogowy.

Posiadamy sporo wolnej przestrzeni nad drzwiami?

Jednostka wewnętrzna przysufitowa sprawdzi się w tym miejscu idealnie. Osoby, które cenią bardziej subtelne rozwiązania, mogą z kolei zdecydować się na klimatyzatory ukryte w suficie, a zatem modele kanałowe i kasetonowe.

To, które z miejsc wybierzemy, zależy przede wszystkim od zagospodarowania przestrzeni w pomieszczeniu, w szczególności ścian i sufitu, oraz naszych upodobań estetycznych. Niektóre osoby chcą, by klimatyzator był jak najmniej widoczny i starają się go ukryć, np. nad sufitem podwieszanym.

Są również i tacy, którzy podczas zakupu urządzenia decydują się na modele o oryginalnych, eleganckich kształtach, dzięki czemu z powodzeniem mogą z nich uczynić ozdobę swojego salonu. Najlepszym przykładem klimatyzatory z ramką, w której można zamieścić dowolny obraz lub zdjęcie.

 

Gdzie zamontować klimatyzator – podstawowe zasady

Montując klimatyzator, czy to przy podłodze, czy pod sufitem, warto jednak pamiętać o kilku praktycznych zasadach:

1. Powietrze z klimatyzatora musi mieć możliwość swobodnego przepływu. W związku z tym urządzenia nie należy montować za meblami, zasłonami i innymi przeszkodami.

2. Powietrze, które wydostaje się z klimatyzatora, jest chłodniejsze od tego w pomieszczeniu. Siedząc czy stojąc tuż przy urządzeniu, możemy zatem odczuć chłodne podmuchy powietrza. Jeśli nie chcemy, by tak było, nie montujmy klimatyzatora tuż przy sofie, z której oglądamy telewizor czy biurku, przy którym pracujemy.

3. Nawet najcichsze klimatyzatory wydają dźwięk podczas pracy. Odpowiedni montaż może sprawić, że będą one funkcjonowały w sposób praktycznie niesłyszalny. Jak to zrobić?

 

 

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom