jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Funkcje nowoczesnych klimatyzatorów, o których być może nie słyszałeś


Funkcje nowoczesnych klimatyzatorów, o których być może nie słyszałeś

11 lipca 2014

Klimatyzator to dla większości z nas urządzenie, które ochładza i oczyszcza powietrze, ewentualnie potrafi je nagrzać. Nowoczesne urządzenia wyposażone są jednak w szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym możemy zminimalizować pobór prądu, zapewnić sobie maksimum wygody i stworzyć optymalny mikroklimat w domu czy mieszkaniu.

Programator tygodniowy

 

Pozwala dostosować urządzenie do prowadzonego trybu życia. Wzorzec daje możliwość zaprogramowania czterech ustawień dla każdego dnia: godzin włączenia i wyłączenia oraz temperatury. Dzięki temu urządzenie nie pobiera energii, kiedy nie ma Cię w domu, a Ty zawsze wracasz do idealnie schłodzonego mieszkania. Taką funkcję posiadają np. klimatyzatory Mitsubishi.

 

Monitorowanie temperatury w pomieszczeniu

 

Klimatyzatory Mitsubishi posiadają również specjalny czujnik, który wykrywa temperaturę w poszczególnych obszarach pomieszczenia, a następnie – jeśli ich temperatura nie zgadza się z temperaturą zadaną – ochładza je lub ogrzewa.

 

Automatyczne ustawianie żaluzji

 

Kiedy klimatyzator nie pracuje, żaluzje automatycznie się zamykają, co pozytywnie wpływa na estetykę urządzenia. Ta funkcja dostępna jest w większości nowoczesnych urządzeń.

 

Automatyczna zmiana opcji

 

Klimatyzator z wbudowaną pompą ciepła sam przełącza się na tryb grzania lub chłodzenia. Dzięki temu zawsze mamy pożądaną temperaturę w pomieszczeniu.

 

Automatyczny restart

 

Przerwa w dostawie prądu? Klimatyzator z funkcją „auto restart” sam powróci do pracy. W przeciwieństwie do czajnika czy telewizora.

 

Funkcja szerokiego nawiewu

 

Idealnie sprawdza się w dużych pomieszczeniach oraz wtedy, gdy chcemy doprowadzić powietrze do oddalonych od klimatyzatora obszarów. Szeroki nawiew rozprowadza powietrze na obszarze 100 st. w poziomie, a długi nawiew sięga nawet 12 metrów.

 

Szybkie chłodzenie

 

Klimatyzatory z funkcją „fast cool” schładzają powietrze znacznie szybciej niż tradycyjne urządzenia, a następnie same przełączają się na tryb normalny, by utrzymać najbardziej pożądaną temperaturę.

 

Specjalne filtry

 

Filtry montowane w nowoczesnych modelach klimatyzatorów, np. marki Samsung, usuwają z powietrza nie tylko bakterie, wirusy, pleśnie, roztocza i kurz, ale też brzydkie zapachy (dym tytoniowy), aktywny tlen, który przyspiesza starzenie się skóry oraz wirusy grypy.

 

Wi-Fi

 

Klimatyzatory z serii Prestige, Premium i Classic + od marki Samsung mają wbudowaną funkcję, która pozwala kontrolować pracę klimatyzatora za pomocą smartfona. Jest upał, a Ty marzysz o powrocie do schłodzonego pomieszczenia? Teraz to nie problem.

 

Dobry sen

 

Urządzenia z funkcją „good sleep” potrafią dostosować temperaturę w pomieszczeniu do fazy snu. Dzięki temu nocny wypoczynek jest jeszcze bardziej efektywny.

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom