jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim > Artykuły > Dlaczego warto zamontować w sklepie kurtynę powietrzną?


Dlaczego warto zamontować w sklepie kurtynę powietrzną?

18 listopada 2014

Ceny i szeroki wybór towarów to nie jedyne czynniki, jakie mają znaczenie dla klientów sklepu. Ważne są również jakość obsługi klienta, aranżacja wnętrz i panujące w sklepie warunki. Latem powinno być przyjemnie chłodno, a w zimie ciepło. Niestety, ruch w sklepach jest spory a każde otwarcie drzwi powoduje ucieczkę ciepłego i napływ zimnego powietrza. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą może przyjść kurtyna powietrzna.

Czym jest kurtyna powietrzna?

Kurtyna powietrzna to urządzenie, która działa niczym niewidoczna ściana. Składa się z wentylatora napędzanego silnikiem elektrycznym oraz (opcjonalnie) nagrzewnicy mającej postać stalowych prętów. Jej zadaniem jest zapobieganie niekontrolowanemu napływowi powietrza z zewnątrz do budynku. W związku z tym kurtyna najczęściej jest instalowana w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak wejście główne. W przypadku drzwi otwieranych automatycznie jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne.

Kurtyna może być montowana nad drzwiami (kurtyna pozioma) lub też obok nich (kurtyna pionowa).

 

Jak działa kurtyna?

Kurtyna powietrzna rozdziela dwie masy powietrza: to, które jest wewnątrz sklepu, od tego, które jest na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki generowanemu przez urządzenie strumieniowi powietrza.

Powstała w ten sposób bariera zapobiega:

 

Jakie są korzyści z posiadania kurtyny?

Kurtyna powietrzna to urządzenie, które w zależności od pory roku wspiera wydajność ogrzewania lub klimatyzacji:

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kurtyny?

Jeśli chcemy, by kurtyna była maksymalnie skuteczna i dobrze spełniała swoją funkcję warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Po pierwsze, prędkość powietrza generowanego przez kurtynę, zarówno przy wylocie jak i przy podłożu. Ta druga wartość nie powinna być mniejsza niż 2m/s.

Po drugie, maksymalny wydatek powietrza. Jest on podawany w m3/h. Im wyższa jest wartość tego parametru, tym większa jest wydajność kurtyny.

Po czwarte, szerokość lub, w przypadku kurtyn pionowych, wysokość kurtyny. Powinna ona odpowiadać szerokości/wysokości otworu drzwiowego.

 

B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom