jesteś tutaj: Oficjalny Blog BH Klim


Gdzie najlepiej zamontować klimatyzator?

24 kwietnia 2015

Jednostkę wewnętrzną klimatyzatora teoretycznie można umieścić wszędzie: przy podłodze, pod sufitem czy też, w przypadku klimatyzatora kasetonowego i kanałowego, nad sufitem podwieszanym. Jest jednak kilka zasad, którymi przy montażu warto się kierować, by przyjemność przebywania w chłodnych pomieszczeniach była jeszcze większa.

(więcej…)


Optymalna temperatura w biurze

20 kwietnia 2015

Każdy pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom warunki odpowiednie do wykonywanej przez nich pracy. W przypadku pracy biurowej dotyczy to przede wszystkim optymalnej temperatury powietrza oraz jego jakości. Właśnie dlatego tak dużą rolę w obiektach firmowych odgrywa efektywna wentylacja i klimatyzacja.

(więcej…)


Klimatyzacja dla alergików

10 kwietnia 2015

Życie alergika nie jest łatwe. Kurz, roztocza, pyłki to alergeny, z którymi styka się na co dzień i które potrafią uprzykrzyć mu życie. Z pomocą może przyjść klimatyzacja, która nie tylko chłodzi czy nawilża powietrze, ale też skutecznie je oczyszcza.

(więcej…)


Klimatyzowanie małych pomieszczeń

25 marca 2015

Małe pomieszczenia mają swoje plusy i minusy. Zimą ich ogrzanie jest dużo łatwiejsze. Latem jednak mogą zamienić się w prawdziwa saunę. I na nic zda się otwieranie okien (bo przecież na zewnątrz jest równie upalnie) czy włączanie dmuchaw, bo one nie tylko nie odprowadzają ciepła na zewnątrz, ale – co gorsza – produkują go jeszcze więcej. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest klimatyzator.

(więcej…)


Klimatyzacja w biurze a zdrowie

20 marca 2015

Odpowiedni mikroklimat w biurze, na który składają się m.in. temperatura, wilgotność i stopień czystości powietrza, jest niezwykle ważny. To on w dużej mierze decyduje bowiem o zdrowiu i samopoczuciu pracowników. Jaki wpływ na mikroklimat ma klimatyzacja? I co w tym temacie mówią zapisy BHP?

(więcej…)


Klimatyzacja jako ogrzewanie

6 marca 2015

Klimatyzację jako metodę ogrzewania można zastosować w większych i mniejszych budynkach: domach, mieszkaniach, sklepach czy biurach. I to nie tylko w okresach przejściowych, czyli wiosną i jesienią. Nowoczesne modele pozwalają na efektowne i niedrogie ogrzewanie w temperaturach przekraczających nawet -15 stopni.

(więcej…)


Ogrzewanie klimatyzacją w bloku

27 lutego 2015

Klimatyzacja w bloku sprawdza się idealnie, zarówno jeśli chodzi o chłodzenie jak i ogrzewanie. Dzięki niej w prosty sposób można zapewnić sobie optymalny klimat w mieszkaniu, bez względu na warunki panujące za oknem. (więcej…)


Ogrzewanie klimatyzacją a zdrowie

20 lutego 2015

W zimie nasz dom czy mieszkanie wietrzymy znacznie rzadziej. Wszystko dlatego, by nie tracić ciepła z budynku i nie wpuszczać do środka zimnego powietrza. Niestety efekt jest też taki, że powietrze staje się suche, a nagromadzone w nim bakterie, roztocza i inne zanieczyszczenia cały czas rotują, wywołując zmęczenie i różnego rodzaju infekcje. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku może okazać się ogrzewanie przy pomocy klimatyzatora. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy się trzymać kilku ważnych zasad.

(więcej…)


Ogrzewanie i klimatyzacja w jednym

16 lutego 2015

Przyjęło się, że klimatyzator to urządzenie stworzone z myślą o sezonie letnim. Takie, które zapewnia przyjemny chłód, pozwala się uniezależnić od wysokich temperatur panujących na zewnątrz, zapewniając komfort pracy i wypoczynku. Tymczasem klimatyzator to urządzenie wielofunkcyjne. Nie tylko chłodzi powietrze, ale też może je ogrzewać, kiedy przychodzi zima.

 

Wielofunkcyjne urządzenie

Decydując się na zakup klimatyzacji, zapewniamy sobie nie tylko przyjemny chłód w upalne dni, ale też prosty w obsłudze, niedrogi i bardzo estetyczny grzejnik, dzięki któremu w zimie nie musimy się martwić o zakup paliwa, jego składowanie i dodawanie do paleniska. Jak to możliwe?

 

Odwracalny cykl

Klimatyzator działa podobnie do lodówki. W tradycyjnym układzie ciepłe powietrze z pomieszczenia trafia na parownik. Tutaj zostaje schłodzone i wraca do pokoju. Ciepło z powietrza zostaje odebrane przez czynnik chłodniczy, czyli ciecz o niskim ciśnieniu. Ogrzany czynnik chłodniczy rozpręża się i w postaci gazu o niskim ciśnieniu trafia do sprężarki. Teraz następuje sprężenie czynnika chłodniczego, w efekcie czego dochodzi do wzrostu ciśnienia i temperatury. W kolejnym etapie cyklu czynnik trafia do skraplacza, gdzie ciepło zostaje oddane na zewnątrz (poza budynek), a czynnik chłodzący ulega skropleniu i po przejściu przez rozprężacz ponownie zamienia się w ciecz o niskim ciśnieniu. Tę samą, która odpowiada za chłodzenie powietrza w pomieszczeniu. Cykl się zamyka.

W układzie grzewczym proces ten zostaje odwrócony. Ciepło odbierane jest na zewnątrz budynku (np. z ziemi) i oddawane wewnątrz budynku, a parownik i skraplacz zamieniają się miejscami.

 

Ekologiczne i tanie grzanie

W efekcie nowoczesne klimatyzatory można wykorzystać nie tylko do chłodzenia pomieszczeń, ale też do ogrzewania budynku. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są stosunkowo tanim i ekologicznym źródłem ciepła. Po pierwsze, wykorzystują naturalne zasoby środowiska (ciepło z ziemi). Po drugie, dzięki technologii inwerterowej ilość pobieranej przez nie energii jest nawet o 60% mniejsza. W taki grzejnik z pewnością warto zainwestować.

 


Ogrzewanie klimatyzacją – jakie koszty

10 lutego 2015

Zainteresowanie możliwością wykorzystania klimatyzacji do ogrzewania domu jest coraz większe. Powód? Zgodnie z wyliczeniami dokonywanymi przez specjalistów rozwiązanie to pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku nawet kilkakrotnie. Czy faktycznie tak jest? Ile kosztuje ogrzewanie za pomocą klimatyzacji?

(więcej…)


Jaki klimatyzator można zamontować w domu? (kasetonowe, kanałowe, podstropowe, ścienne, przypodłogowe)

7 stycznia 2015

Wybór klimatyzatora do domu czy mieszkania najczęściej podyktowany jest kilkoma czynnikami: naszymi oczekiwaniami w stosunku do mocy i funkcjonalności urządzenia, możliwościami lokalowymi i upodobaniami estetycznymi. Na szczęście wybór klimatyzatorów na rynku jest ogromny i każdy bez problemu może znaleźć coś dla siebie.

(więcej…)


Klimatyzacja jako ogrzewanie domu

22 grudnia 2014

Koszty ogrzewania z roku na rok są coraz wyższe. I tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, jaki rodzaj paliwa stosujemy. Obciążenie dla budżetu i tak jest spore. Jest jednak szansa na poczynienie oszczędności – klimatyzator z pompą ciepła.

(więcej…)


Dlaczego warto zamontować w sklepie kurtynę powietrzną?

18 listopada 2014

Ceny i szeroki wybór towarów to nie jedyne czynniki, jakie mają znaczenie dla klientów sklepu. Ważne są również jakość obsługi klienta, aranżacja wnętrz i panujące w sklepie warunki. Latem powinno być przyjemnie chłodno, a w zimie ciepło. Niestety, ruch w sklepach jest spory a każde otwarcie drzwi powoduje ucieczkę ciepłego i napływ zimnego powietrza. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą może przyjść kurtyna powietrzna.

(więcej…)


Klimatyzacja a zdrowie

16 października 2014

Klimatyzowanie pomieszczeń obecnie towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Możliwość regulacji temperatury wnętrz wykorzystywana jest od hal produkcyjnych po prywatne apartamenty.  Ale klimatyzatory to nie tylko chłodzenie, to również pozytywny wpływ na zdrowie korzystających z nich osób.

(więcej…)


Rozwiązanie multisplit, czyli optymalny klimat w całym domu

26 września 2014

 

Marzysz o chłodnym, oczyszczonym z kurzu i bakterii powietrzu w całym domu, ale nie chcesz, by ściany elewacji poprzecinane były wzdłuż i wszerz jednostkami zewnętrznymi, które niekoniecznie ładnie wyglądają? Albo po prostu na ścianie zewnętrznej budynku nie masz wystarczająco dużo miejsca? Wybierając rozwiązanie multisplit, stworzysz optymalny klimat w całym domu. I wystarczy Ci do tego tylko jeden agregat.

(więcej…)


5 mitów na temat klimatyzacji

29 sierpnia 2014

Na temat klimatyzacji krąży wiele stereotypowych opinii. Zapewne nieraz słyszałeś, że klimatyzacja jest kosztowna, gdyż wiąże się z wysokimi rachunkami za prąd. Może też ktoś Ci zasugerował, że jej instalacja jest niebezpieczna dla zdrowia, bo przecież przeciąg w domu to gwarantowany katar i zapalenie ucha. Dziś obalamy niektóre z najpopularniejszych mitów na temat klimatyzacji.

(więcej…)


Funkcje nowoczesnych klimatyzatorów, o których być może nie słyszałeś

11 lipca 2014

Klimatyzator to dla większości z nas urządzenie, które ochładza i oczyszcza powietrze, ewentualnie potrafi je nagrzać. Nowoczesne urządzenia wyposażone są jednak w szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym możemy zminimalizować pobór prądu, zapewnić sobie maksimum wygody i stworzyć optymalny mikroklimat w domu czy mieszkaniu.

(więcej…)


Liderzy branży klimatyzacyjnej

14 czerwca 2014

Marka. Podczas zakupu urządzeń takich jak telewizor, pralka czy komputer odgrywa ona niebagatelne znaczenie. Za daną marką stoi bowiem wiele: opinie klientów i ich doświadczenia, typ produktu w jakim się specjalizuje, wartości, do jakich przykłada największą wagę, relacja ceny do jakości. Nic więc dziwnego, że ma ona wpływ na to, jaką ostatecznie podejmiemy decyzję. Podobnie jest w świecie klimatyzatorów. I właśnie dlatego warto znać liderów rynku oraz ich ofertę. Przygotowaliśmy krótki przegląd czołowych marek klimatyzacyjnych.

(więcej…)


Klimatyzacja może być estetyczna

26 maja 2014

Są przedmioty stworzone po to, by zachwycać. Są i takie, które mają być przede wszystkim funkcjonalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by bogactwo funkcji oprawić w elegancką formę. I w tym właśnie kierunku coraz częściej zmierzają producenci klimatyzatorów. (więcej…)


Zasady doboru klimatyzacji do pomieszczeń mieszkalnych

20 marca 2014

Klimatyzatory coraz częściej są już standardem nie tylko w biurach czy hotelach, ale również w pomieszczeniach mieszkalnych. Trudno się jednak dziwić. Urządzenia te pozytywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie i jakość wypoczynku. By dobrze spełniały swoje zadanie, trzeba je jednak dobrać do wielkości i charakteru pomieszczenia. (więcej…)


Klimatyzacja w biurze

Jakość powietrza, którym oddychamy, jest niezwykle ważna. To od niego zależy nasze zdrowie i samopoczucie. To ono wpływa na efektywność naszej pracy i wypoczynku. Warto zatem zadbać, by jego parametry były optymalne. A do tego niezbędna jest klimatyzacja. (więcej…)


Podział klimatyzatorów cz. 2

12 lutego 2014

Dzisiaj kontynuujemy nasz poprzedni wpis na temat podziału klimatyzatorów. Skupimy się na podziale ze względu na typ montażu.
(więcej…)


Rodzaje klimatyzatorów cz. 1

25 stycznia 2014

Wybór urządzeń klimatyzacyjnych na rynku jest ogromny. I nie chodzi tutaj tylko o marki, wielkość, parametry czy wygląd. Kupując urządzenie, musimy brać też pod uwagę m.in. rodzaj montażu oraz wielkość i charakter naszego pomieszczenia.
(więcej…)


Klimatyzacja – o czym pomyśleć przed kupnem?

19 grudnia 2013

Zakup klimatyzatora powinien być dokładnie przemyślany. Co wziąć pod uwagę zanim wybierzemy się do sklepu? Na co zwracać uwagę, by później nie żałować?
(więcej…)


Klimatyzacja – kluczowe pojęcia

25 listopada 2013

W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy kilka kluczowych terminów związanych z klimatyzacją. Warto je znać przed wyborem urządzenia do domu czy biura.

(więcej…)


Klimatyzator jako źródło ogrzewania

29 października 2013

W Polsce najpopularniejszym źródłem ciepła w domach są kotły na paliwo stałe. Jak widać jednak na przykładzie Krakowa i uchwały o zakazie palenia węglem, w przyszłości może się to zmienić. Co wówczas? Czym zastąpić stosunkowo niedrogi węgiel, by się nie zrujnować? Np. klimatyzatorem.
(więcej…)Usługi


B.H.KLIM BOGUSŁAW HYLA

tel. 606805330

tel. 698514800

OS. WANDY 28, 31-907 KRAKÓW

email: biuro@bhklim.com.pl

copyrigths by B.H. KLIM

kompleksowa obsługa | projekt i wykonanie Ogicom